Ogrodzenia gabionowe Warszawa

Produkowane i montowane przez nas, m.in. na terenie Warszawy, ogrodzenia gabionowe są konstrukcjami, które wyróżnia przede wszystkim oryginalny wygląd. Metalowe kosze wypełnione najczęściej naturalnym surowcem wpisują się w krajobraz wielu domostw czy nowoczesnych obiektów firmowych.

Aby postawić ogrodzenie z gabionów nie potrzeba równego terenu i uprzedniego przygotowania gruntu czy fundamentu. Może ono stać w jednej linii lub być stopniowane, czyli tworzyć ciekawy efekt schodków. Można zlecić nam ich wykonanie według indywidualnego projektu – gotowego lub takiego, który my opracujemy zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.

Jak powstają ogrodzenia gabionowe?

Podstawowym elementem wykorzystywanym do budowy ogrodzeń gabionowych jest metalowa siatka – pleciona lub zgrzewana. Z niej tworzone są kosze o różnym kształcie oczek, których wysokość oraz szerokość dopasowujemy indywidualnie do potrzeb zleceniodawcy. O tym, jaki ostatecznie charakter będzie miała ta konstrukcja, decyduje rodzaj wypełnienia. Powinno ono pasować do aranżacji domu i otoczenia. Z reguły do metalowych koszy wsypuje się kamienie – jeden rodzaj o podobnej wielkości lub ich mieszanki. Imponujący efekt dają także kruszywo mineralne, tłuczone szkło, fragmenty ceramiki czy nawet zwykły gruz. Dodatkowo można w nich zamontować podświetlenie LED.

Jakie są plusy montażu ogrodzeń gabionowych?

Zastanawiają się Państwo, czy wybór ogrodzeń gabionowych jest dobrą inwestycją? Oto kilka powodów, dlaczego warto na nie postawić:

  • tworzą barierę dźwiękową, częściowo wygłuszającą hałas dochodzący z ulicy,
  • zapewniają prywatność – dzięki specyficznej konstrukcji chronią przed ciekawskimi spojrzeniami innych ludzi,
  • są stabilnymi, trwałymi budowlami, które bez względu na warunki atmosferyczne nie ulegają uszkodzeniom,
  • można je indywidualnie modyfikować dzięki temu, że powstają w systemie modułowym,
  • uniwersalne zastosowanie – pasują do budynków jedno lub wielorodzinnych, obiektów firmowych wybudowanych w różnych stylach.

Jeśli mieszkają Państwo w Warszawie przy hałaśliwej ulicy, nasze ogrodzenie gabionowe będzie świetnym rozwiązaniem!

Translate »